kontakt:  Alena Doubravová     dw2th@seznam.cz    GSM  +420 777 587 555   Hrádek nad Nisou 

CRAZY DOT Aibara
Foto: Dw

CRAZY DOT Aibara

nar. 1. 3. 2006

HD A (RTG DKK  0/0); PRA, CEA, CL neg. (9/10)

DNA tests:  CEA/CH, TNS, CL   "NORMAL",

CHOVNÁ, bonitační kód: iimbaslnnna/P1,

zkoušky: ZVOP, ZPOP 1

DANTE Darley Arabian, černobílý, HD A, PRA, CEA, LL neg. Wendewick Zephyr
FERINE Bohemia Alké
ADELAIDE Czech Highland, tricolor, HD 0/0, PRA, CEA, LL neg. Mouse di Cambiano
Dance Akumulator

Crazy je velmi temperamentní fenka drobnější stavby těla. Vzhledem k těmto přednostem ji lze přirovnat ke vznášedlu :O), Crazy neskáče, jen se prostě vznese...obzvláště oblíbeným místem pro levitaci je kuchyňská linka či okna, kterými se dostává domů. Ještě bych o ní řekla, že zatímco starší polosestra Kikina je nesmírně rozumné stvoření, Crazy je značně infantilní...z té puberty snad nikdy nevyroste...neustále někde "rotuje" jako nezbedné, zvědavé štěně. Jméno, kterým jsem jí pokřtila v době, kdy sotva naztevřela oči ji dokonale vystihuje...

29.4.06 Po prvním týdnu pobytu na farmě již Crazy prokázala, že by mohla být v budoucnu platným pomocníkem. Koza Anny už její temperament a zoubky okusila na vlastní kůži :o)

2.7.06   Rozšíření cvičného kozího stádečka se ukázalo jako velmi dobrý tah. Tečice Crazy je nadšená, já ovšem méně, neboť odlovit vášnivě zarputilého pastevce neustále balancujícího a přihánějícího mi kozí trio pod nohy je úkol začně nelehký.

...8.06    "Tyčka s ušima" jak jí kdesi pokřtila Kika ve svých "plcích" se změnila v "Batmaní buřtík" - bílá lysinka mezi očima je z povzdálí téměř neznatelná, takže Crazy vypadá jako by měla masku, k tomu ta trčící ušiska :o) ..., navíc začíná bujně obrůstat patrovou srstí (a ještě když se přežere a má naducané bříško) vypadá skutečně jako buřtík. Ještě bych dodala, že je snad klonovaná s torpédem, neboť má neuvěřitelnou akceleraci, a samozřejmě létá vzduchem. Koza Anny jen koulí očima, když jí kolem hlavy prosviští malý ďáblík...

září/06 ...opět přijely na návštěvu Renča Kolářová a Věrka Marková, fotit koně. Ale na mou prosbu se s odvahou nadšeného fotografa vrhly i na nelehký úkol - focení bleskovky Crazy při nácviku pasení. A tak na následujících obrázcích můžete obdivovat "souboj" dvou tvdohlavých osobností:

             

30.3.07   Tak nevím, jestli to byla náhoda, nebo úmysl...Hromadně se rodí jehňátka a bordeří holky mají teď zakázáno "pást". Přesto se hned poránu Crazyna vrhla za stodolu, absolutně ignorujíc přivolání vběhla mezi ovce...a vyhnala od nich dva krkavce, kteří byli černí jako noc a větší než ona. Docela mi zatrnulo, aby ji náhodou nezvali sebou...

20.4.07 Malý ďáblík zůstává malým ďáblíkem, Crazy prostě moc nevyrostla. Ale co nemá na výšku, má v srdci. Je až neskutečné, jak dokáží s Kikinou spolupracovat při vedení stáda, aniž bych jim cokoli říkala. Kdybych to neviděla, snad bych nevěřila. Moje ovce jsou neochočené (kdyby byly, nejspíš by je už pochytali místní hladovci a já bych neměla nic), takže práce s nimi není jednoduchá. Crazy je velmi rychlá a už v tomto mladém věku pro ni není problém předběhnout, "zaseknout" a vrátit ke mě šestnáct ovcí s jehňaty prchajících z pastviny domů. Kikina je  pomalejší a má silnější oko, a tak si rozdělily funkce...Kika tlačí stádo obvykle zezadu, Crazy balancuje a hlídá strany. Ovce vybočující z davu si hlídají podle toho, která je právě blíž. Agresivní a stávkující ovce si "rovná" Kika, ale Crazy už na to také začíná mít odvahu. Zatím máme trochu problém při fixaci ve stáji. Kika hlídá bezvadně, ale Crazy vzhledem ke svému temperamentu má snahu neustále běhat sem a tam a ovce tak znervózňuje...no, ale to také vychytáme!

29.4.07   Školení v praktickém pasení, Kerhartice. O školení jsme se dozvěděli čistě náhodou, a tak narychlo s Míšou a Pavlem Palfiovými vyrážíme. Kika zůstává doma, protože hárá. Crazy měla konečně možnost vyzkoušet si pasení na hodné, "začátečnické" ovce...no byla z toho trochu nesvá a připadlo jí to asi nudné. Na kravičky jsme nešly, na to myslím zatím nemá dost sebevědomí. Já jsem zase pochytila pár zajímavých poznatků a Michal Hrdlička mě "honil" po pastvině...tak jako většinu odvážlivců, kteří se psem vylezli na louku...a ukazoval co dělám špatně a jak to napravit a pan Erik Barfoot (vicepresident ISDS pro severní Irsko) toto snažení komentoval a nakonec Crazynku pochválil a jeho slova:   "...nevadí že je malá, bude z ní dobrá fena!"  mě velmi potěšila :o). Tak jsem ráda, bylo to bezvadné. Na pasení se přišly podívat i Kikiní potomci - Ayrin a Anka. P.S.  Crazy zůstala "dalekonosná", tj. s dlouhým a rychlým doběhem SUPER... ovšem na manipulaci ve stáji a práci u které se musí dlouho soustředit (tj.nad půl hodiny) a pracovat opravdu v klidu a pomalu to není.

22.9.07   CRAZY úspěšně absolvovala ZVOP a ZPOP1 - Zkoušky vloh ovčáckého psa a Zkoušku poslušnosti ovčáckého psa  1.stupně. Současně jsme se zúčastnili TRIALu 1, kde díky mému špatnému pochopení průběhu parkuru...skončila na 5.místě (z 11).

od června 2011 Crazy pracuje na kozí farmě ROKLANKA ve Svojkově

 

ŠTĚŇATA / PUPPIES

15. 10. 2008 "C" po HENRI Rubínové srdce

COFEE, COON, CORS, CAILIN, CARON, CEANA, CERAS

18. 12. 2009 "D" po BOB Gulden Land

DRACO, DAIRE, DEMI, DORKA, DILEY, DOBY

19. 1. 2011  Vrh "G" po DAX Gulden Land

9. 3. 2012 Vrh "H" po DAX Gulden Land

 

CRAZY 7. 4. 2006

CRAZY 10. 7. 2008

CRAZY 2008

CRAZY 2009

CRAZY 2010

CRAZY 2010